Biblioteka

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego”

Jan Paweł II

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr 69 w Warszawie jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej uczniów. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały, informując o nich i udostępniając je.
Mogą z niej korzystać uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły.
Księgozbiór biblioteki liczy ponad 15 tysięcy woluminów. Jest systematycznie aktualizowany oraz selekcjonowany. Wypożyczenia książek odbywają się w oparciu o program komputerowy MOL Optivum. Uczniowie mają do dyspozycji trzy komputery z dostępem do Internetu.

W roku szkolnym 2016/2017 bibliotekę prowadzi Sylwia Ślusarczyk

GODZINY OTWARCIA