ŻYJ ZDROWO- BĄDŹ AKTYWNY, JEDZ KOLOROWO – PROJEKT GIMNAZJALNY

Klaudia, Ania, Oliwia i Basia- uczennice klasy II a naszego gimnazjum zrealizowały projekt dotyczący zdrowego żywienia.

Analizowały wiele zagadnień związanych z trybem życia dzieci i młodzieży. Postanowiły w sposób szczególny zmobilizować młodszych kolegów i koleżanki do zdrowego sposobu odżywiania. Połączyły naukę z zabawą i przygotowały dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej grę terenową ŻYJ ZDROWO- BĄDŹ AKTYWNY, JEDZ KOLOROWO.

Podczas uczestnictwa w grze, każdy miał okazję przeanalizować własne nawyki żywieniowe, zastanowić się co trzeba w nich zmienić oraz sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Kolejnym etapem prezentacji projektu była degustacja zdrowych przekąsek przygotowanych przez uczennice gimnazjum- chipsów jabłkowych i ciasta marchewkowego.

Starania, aby uczniowie naszej szkoły zmieniali swoje nawyki żywieniowe, jedli zdrową żywność, przestrzegali podstawowych 10 zasad zdrowego trybu życia to najważniejsze cele zrealizowanego projektu.