Przyszła wiosna

Przyszła wiosna kalendarzowa? Czyli jaka?

Okazało się, że kalendarzowa – wg położenia Ziemi względem Słońca. Odkryliśmy Wiosenny Kosmos. Dzięki wierszykowi naszych Babć i Dziadków każdy zna kolejność planet naszego układu słonecznego.(MWZMJSUNP;) )
Przypomnieliśmy sobie znajomego, który podróżował w kosmosie=Małego Księcia.
Obserwacja wiosenna Bartka(Paszewskiego) Przyrodnika
Zauważyłem gniazdo z wroną. Potem przyleciała druga i usiadła na gałęzi tuż przy gnieździe. I jakby usiłowała wejść do gniazda. Chwilkę się przepychały. A potem odleciały obydwie. Chyba się nie przepychały… Ta wrona, która przyleciała wypychała z gniazda swojego partnera, żeby wspólnie polecieć na śniadanie. Teraz gniazdo jest bez rodziców.
A po ok godzinie rodzic wrócił do swoich pociech.
Wkrótce dalszy ciąg wieści z wroniego gniazda.
A co w trawie piszczy?……
Dwa tygodnie temu posialiśmy fasolkę. Przez tydzień nic się nie działo. Czarna gleba. Ale podlewaliśmy z nadzieją, że przyroda pokaże swą moc. I mamy MOC.
Oto nasz wiosenny ogródek.

OPRACOWANIE:
Bartek Paszewski
Beata Matyszewska
Dorota Paczuska